Od 6 lat w Polsce odbywają się ogólnopolskie mistrzostwa w biegach z przeszkodami (OCR). Jesteśmy częścią tego rozwijającego się wydarzenia od samego początku – osobiście od pierwszego wydarzenia i jako marka przeszkodowa od trzeciej edycji. Z dumą możemy powiedzieć, że zarówno pod względem organizacyjnym, jak i pod względem przeszkód i poziomu wyzwań, to wydarzenie jest doświadczeniem OCR na najwyższym poziomie 😊.

W Polsce Mistrzostwa organizowane są przez federację ogólnopolską, Stowarzyszenie OCR Polska wraz z Unią Sportów Przeszkodowych, zawsze we współpracy z najlepszymi krajowymi organizatorami wyścigów OCR, producentami sprzętu i ośrodkami szkoleniowymi. Format ten zapewnia różnorodność przeszkód i wysoki poziom trudności – czyli to, co miłośnicy OCR kochają najbardziej.

W tym roku zaprezentowaliśmy nasze dwie sztandarowe przeszkody, które zaledwie dwa tygodnie wcześniej zaprezentowano na Mistrzostwach Świata OCR w Genk w Belgii:

• Firefighter – przeszkoda, podczas której uczestnik musi pokonać linię zwisających rur PCV, po bokach których znajdują się liny służące za uchwyty. Może to wydawać się zwodniczo proste, ale bez odpowiedniej techniki może „wypalić” przedramiona.

• High to Low, czyli Holy Bull – w zmodyfikowanej, znacznie trudniejszej wersji. Łączy to dwie klatki, tworząc prawie 9-metrowy zestaw, zaczynając od tyłu: od NISKIEJ, przez WYSOKI, do NISKIEJ. Uczestnicy zaczynają od nisko wiszących dysków, następnie wspinają się po sztywnych uchwytach wspinaczkowych aż do rzędu 10 piłek ULTRA GRIP, a następnie ponownie schodzą za pomocą uchwytów wspinaczkowych do dolnego zestawu dysków 1.0 ULTRA GRIP – (nasz bestseller). Cały kurs opiera się wyłącznie na sile rąk, w dwóch fazach, upewniając się, że stopy nie dotykają ziemi, ponieważ w pewnym momencie jest ona bardzo, bardzo niska.

Ta wersja naszej przeszkody jest przeznaczona dla prawdziwych żądnych adrenaliny, a takich mamy u nas w Polsce. Dlatego nie baliśmy się takiej konfiguracji